למה באימון בקבוצות יש יותר תוצאות?

 

תמיד משעשע אותנו לענות על השאלה הזו, כי לנו זה כבר כל-כך טבעי וכל כך מובן מאליו,

שאנחנו שוכחים שהרבה אנשים מגיעים ממקום אחר,

וחושבים שאימונים זה דבר קשה ושתוצאות זה עוד יותר קשה…

 

הסיבה העיקרית היא הביולוגיה האנושית.

אין לנו בכלל ברירה – אנחנו מתוכנתים ככה.

כשאנו בקבוצה, הכוח הפיזי והמנטאלי שלנו עולה! תבדקו אותנו – זה מדעי.

כשאתם לבד בדרך כלל זה הרבה יותר קשה.

 

בשורה התחתונה יש משהו באימון קבוצתי שנותן כוחות-על למתאמנים. אנחנו לא צוחקים בכלל – אנשים מגלים בתוכם עוצמה שמפתיעה אותם כל אימון מחדש!

המוטיבציה, העידוד, האנרגיה הקבוצתית – זה כובש, מכניס אותנו לטראנס, ומאפשר לנו לעשות אימון ברמה הגבוהה ביותר, לא רק בקלות, אלא גם בכיף ובאנרגיה גבוהה.

החיסרון היחיד שחשוב שתדעו: זה לגמרי ממכר! 

אנחנו יודעים – למי שלא רגיל להתאמן, זה קשה להתחיל, למי שכבר מתחיל, זה קשה להמשיך.

כולנו חווים את זה, מתחילים לעשות משהו חדש שנראה לנו מאוד הגיוני והכרחי לעשות אבל בפועל, בואו נודה באמת, יש לנו עוד דברים בחיים – עבודה, ילדים, אירועים וכו'… וזה מקשה על שילוב פעילות גופנית בחיי היום-יום.

 

אנחנו רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לספר לכם איך רוני עבר ממצב שהוא מצליח לבצע תרגילים בסיסיים כמו לעבור ממצב שכיבה לישיבה למצב שהיום הוא מצליח להתרומם בלי בעיות, תוך 4 חודשים.

הסיפור של רוני מתחיל לאחר האימון הראשון שלו איתנו בפארק. גם הוא התמודד עם כושר ירוד, הרגשה מסורבלת באימון ושרירים כואבים לאחריו.

 

אבל אז הוא פנה אלינו ושאלנו אותו שאלה: "מה יותר קשה לך? להגיע לאימון (על כל המשתמע מכך), או להישאר במצב הנוכחי?" "כמובן שיותר קשה לי להישאר ככה!" רוני החליט לקחת את הנושא ברצינות והמשיך להגיע לאימונים למרות הכול.

 

תוך מספר אימונים בלבד, הוא התחיל להרגיש שיפור בהרגשה ובהתנהלות. אבל למה זה עבד הפעם לעומת פעמים קודמות? התמדה במשהו מסוים, גורמת לנו להתרגל אליו עד שהוא הופך לחלק מהשגרה ולבלתי נפרד מאיתנו.

 

במוחו של רוני, המחיר של להישאר במצב הנוכחי אף פעם לא עלה על המחיר של להגיע לאימונים. הגוף שלנו תמיד מנסה לשמור עלינו, אם אנחנו עושים משהו שקשה לו, הוא "יקפיץ" לנו מול העיניים את כל הסיבות למה לא לעשות אותו, אבל תוך כדי הוא משתפר ובונה את עצמו למקרה והקושי הזה יחזור על עצמו ואז קורה דבר נפלא!

 

אותו הדבר שבקושי הצלחנו לסיים בפעם הראשונה, הופך למשהו שאנחנו מסוגלים לעשות כמעט על אוטומט. אז אם גם לכם יש מחשבות כאלה ואתם אומרים לעצמכם שזה קשה מדי – הקבוצות של פיט קיי ישראל הן בדיוק בשבילכם!

 

ההגעה לאימון הקרוב היא הצעד הראשון שצריך לעשות כדי לשפר את ההרגשה, המראה והבריאות.

שתף פוסט זה

דילוג לתוכן